петок, 14 јуни 2024

Густ црн чад од голем пожар во Тетово, гори поранешниот Тутунски комбинат

Објавено на

часот

Сподели

На терен се неколку противпожарни возила со пожарникари кои се обидуваат пламените јазици да ги стават под контрола.

Повеќе детали за пожарот следуваат по завршувањето на интервенцијата на пожарникарите. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ