вторник, 18 јуни 2024

Гром уби момче во радовишко Коџалија, а повреди негов другар

Дваесетгодишно момче од село Коџалија, радовишко синоќа почина по удар од гром. Околу 20 часот во ПС Радовиш било пријавено дека во 19:30 на ливада на место викано Водовод во радовишко од гром починал Р.М. (20), а со повреди се здобил З.М. (23) двајцата од Коџалево.

Објавено на

часот

Сподели

Смрт констатирал лекар од итната медицинска помош од Радовиш, а другото лице е пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ