понеделник, 4 март 2024

Градски паркинг – Скопје утре нема да наплаќа за паркирање во четирите паркинг зони

Јавното претпријатие (ЈП) Градски паркинг-Скопје соопшти дека утре, на празникот Свети Климент Охридски, нема да се наплаќа зонско паркирање на јавните површини со кои стопанисува ова јавно претпријатие односно на  зоните А, Б, Ц и Д. 

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираа од претпријатието, редовна наплата ќе се врши на паркиралиштата, зона А0- Водно, катни гаражи Беко и 26 Јули и јавните паркиралишта Кочо Рацин, Треска, Градска болница, Нова Македонија, АМСМ, Народен фронт и Клинички центар Мајка Тереза. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ