четврток, 13 јуни 2024

Градежен работник со тешки повреди заврши во болница

Работник од Тетово вчера се здобил со тешки телесни повреди при извршување градежни работи во Берово. Од МВР информираат дека е извршен увид од Одделението за внатрешни работи од Берово.

Објавено на

часот

Сподели

„Во 14:05 часот во ОВР Берово вчера од Итна медицинска помош било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Б.Г.(34) од Тетово. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување градежни работи на објект во изградба на ул. Маршал Тито во Берово“, соопштија денеска од Министерството за внатрешни работи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ