четврток, 29 февруари 2024

Горивата поевтинуваат за 2 денари за литар

Објавено на

часот

Сподели

Од утре новите максимални цени ќе изнесуваат:

Моторен бензин                   Еуросупер БС – 95                                78,00 (денари/литар)

Моторен бензин                   Еуросупер БС – 98                                80,00 (денари/литар)

Дизел гориво                        Еуродизел БС (Д-Е V)                           67,00 (денари/литар)

Масло за горење                  Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)                          66,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                                                                      39,620 (денари/килограм)

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ