вторник, 28 мај 2024

Гори под скопско Кале, избувна пожар на полигонот за полагaње возачки испит

Пет патнички возила се зафатени со пожарот што избувна попладнево на поранешниот полигон за полагање возачки испити под Кале, а во неговото гаснење се вклучени четири противпожарни возила и 13 пожарникари, изјави Ѕвонко Томевски, командир на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Фото: социјални мрежи

Објавено на

часот

Сподели

Томевски вели дека нема интервенцијата на пожарникарите е при крај.

„Пожарот е локализиран и спречено е ширење на соседните возила. Причинета е само материјална штета“, изјави за МИА, Томевски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ