вторник, 28 мај 2024

Гори голема фабрика во Русија (ВИДЕО)

Руските медиуми јавуваат за пожар во електромеханичката фабрика Елмаш во рускиот град Воронеж, изјави Антон Герашченко, поранешен советник на украинското Министерство за внатрешни работи.

Фото: скриншот

Објавено на

часот

Сподели

Тој додава дека локалните медиуми јавуваат дека пожарот зафатил околу 3.000 квадратни метри.

Во фабриката се произведуваат менувачи, мотори, сопирачки, индустриски вентилатори и слично.

Засега нема извештаи за жртви.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ