вторник, 5 март 2024

Гореа мерцедес и јагуар во Скопје

Вчера во 02.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Ѓорче Петров, Скопје настанал пожар во патничко возило мерцедес со скопски регистарски ознаки, сопственост на В.П.(35) од Скопје. Од пожарот било зафатено и патничко возило јагуар со скопски регистарски ознаки на истиот сопственик.

Објавено на

часот

Сподели

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ