понеделник, 17 јуни 2024

Ѓорческа ќе игра во полуфиналето во Куршумлиска Бања

Објавено на

часот

Сподели

Ѓорческа денеска имаше убедлив настап, првиот сет го доби со 6-2, вториот со 6-4 и со 2-0 се пласира во полуфиналето.

За финале таа ќе се бори против романската тенисерка, Кристина Дину.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ