петок, 19 април 2024

Горат грмушки, сува трева и житни култури во Куманово

Објавено на

часот

Сподели

Според информацијата од терен била опожарена поголема површина од сува трева, грмушки и житни култури. Противпожарните екипити се на терен.

                                                                                                                                       Архивска фотографија 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ