вторник, 5 март 2024
Македонецот кој го крена пехарот со Интер во ЛШ, му даде поддршка на својот поранешен тим

Горан Пандев го бодреше Интер на „Џузепе Меаца“ (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

На вчерашниот меч присутен беше нашиот Горан Пандев, а друштво му правеше уште еден член на историската генерација на Интер, Диего Милито. Со нив беше и Родриго Паласио.

Интересно, овие тројца фудбалери покрај тоа што играа за Интер, сите тие во еден период од кариерите беа играчи и на Џенова.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ