вторник, 5 март 2024
Премиерлига

Голот на Рашфорд доволен за три бода, Њукасл ја наполни мрежата на Вест Хем (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Избраниците на Ерик тен Хаг се радуваат на прва победа во Премиерлигата по месец дена, вечерва на Олд Трафорд го совладаа Брентфорд со 1-0.

Стрелец на погодокот вреден три бода беше Маркус Рашфорд, Сабицер убаво спушти со глава а напаѓачот прецизно биеше за 1-0 во 27. минута.

На вториот денешен натпревар во Премиерлигата, Њукасл со убедливи 1-5 славеше на гостувањето кај Вест Хем и ја зацврсти својата позиција во топ четири.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ