вторник, 25 јуни 2024

Големо славје во Емполи, со гол во 93. ја победија Рома и изборија опстанок (ВИДЕО)

Eмполи и наредната сезона ќе игра во Серија А со 2:1, а опстанокто во Серија А го обезбеди во последните моменти од натпреварот против Рома.

Објавено на

часот

Сподели

Се до 93. минута Емполи беше испаднат бидејќи имаше 1:1 и бод не му беше доволено. Тогаш во третата минтуа од судиското продолжение Нианг искроисти една прилика и донесе победа за својот тим.

Победата над Рома донесе голема еуфорија помеѓу навивачите кои по триумфот втрчаа на теренот.

Покрај Салернитана и Сасуоло, од Серија А испадна и Фросиноне кој на свој терен загуби од Удинезе во директна пресметка за опстанок. Тимот од Удине славеше со 1-0.

Во останатите мечеви кои се играат вчера вечерта, Верона и Интер одиграа 2-2, а Лацио и Сасуоло 1-1.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ