сабота, 24 февруари 2024

Голема акција на полицијата во Албанија: уапсени повеќе од 200 луѓе поради производство и продажба на дрога

Во голема акција во Албанија се уапсени повеќе од 200 луѓе осомничени дека учествувале во производство и продажба на дрога.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

Акцијата е изведена во текот на ноќта на територијата на цела Албанија, а издадени се повеќе од 300 налози за апсење, пренесува Јуроњуз Албанија.

Како што е наведено, вршени се контроли на возила, станови и други простори во Корча и Малич.

Полицијата сè уште не се огласила околу големата акција, наведува Јуроњуз Албанија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ