понеделник, 28 октомври 2024

Голем пресврт на Олд Трафорд, Хојлунд со голот првенец донесе победа за Манчестер јунајтед против Астон Вила

Манчестер јунајтед се врати од два гола негатива против Астон Вила, Расмус Хојлунд конечно го постигна деби голот во Премиерлигата и донесе триумф од 3-2.

Првите 45 минути на „Олд Трафорд“ навестуваа ново разочарување за „ѓаволите“, Астон Вила имаше предност од 0-2 со головите на Мекгин и Дендонкер.

Но избраниците на Ерик тен Хаг направија голем пресврт во второто полувреме и славеа важна победа.

Гарначо намали на 1-2 по еден час игра, истиот играч по втор пат ја затресе мрежата на Мартинез за 2-2 во 71. минута и најави возбудлив финиш.

Во 82. минута конечно проработе Расмус Хојлунд, напаѓачот го постигна првенецот во Премиеригата и донесе триумф на Манчестер јунајтед од 3-2.