понеделник, 27 мај 2024

Голем пожар во Скопје, гори Универзална сала

На единствениот број за итни случаи 122 во Центарот за управување со кризи е добиена пријава за пожар на отворено кој се шири над објектот кај Универзална сала во Скопје. Во моментов противпожарни возила се упатуваат на лице место, а голем облак од чад се крева над Скопје. Според првичните информации гори една од куполите во објектот.

Објавено на

часот

Сподели

Наша екипа е на лице место и детали за пожарот следуваат подоцна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ