среда, 19 јуни 2024

Голден стејт го освои западот и се пласира во големото НБА финале (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Голден стејт лесно ја доби финалната серија во западната конференција со Далас, загуби само еднаш и на убедлив начин избори место во главното финале.
 
Ноќеска мечот го решија во првото полувреме кое го добија со 69-52. До крајот на мечот само рутински ја одржаа предноста.
 
Клеј Томпсон беше фантастичен, постигна 32 поени, од кои осум тројки, во составот на Далас, Лука Дончиќ реализираше 28 поени.
 
[video:https://www.youtube.com/watch?v=4asMU7QyjUo autoplay:0]
 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ