четврток, 29 февруари 2024

Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Австралија опен и испиша историја

Новак Ѓоковиќ во три сета го победи Аргентинецот Ечевери и се пласираше во осминафиналето на Австралија опен.

Објавено на

часот

Сподели

Српскиот тенисер релативно лесно го совлада Ечевери, беше 6-3, 6-3 и 7-6.

Ова беше 100. место за Ѓоковиќ на Австралија опен, со тоа испиша историја.

Тој стана првиот тенисер кој има одиграно по најмалку 100 меча на сите четири грен-слем турнири.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ