понеделник, 4 март 2024

Ѓоковиќ нема да настапи во Мадрид

Објавено на

часот

Сподели

Ѓоковиќ немаше настап каков што очекуваше во Монте Карло и Бања Лука, по што реши да се повлече од турнирот во Мадрид.

Засега е нејасно дали станува збор за повреда или нешто друго е во прашање.

Се очекува тој да настапи на турнирот во Рим, а потоа и на Ролан Гарос.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ