петок, 21 јуни 2024

Ѓоковиќ кренал тревога во еден часот по полноќ, барал материјали за анализа

Објавено на

часот

Сподели

Ѓоковиќ водеше 2-0 против Хуркач кога мечот се прекина, а следниот ден заврши со победа за Србинот од 3-1, но не беше лесно.

Пет Кеш во изјава за „Би-Би-Си“ раскажува што се случувало ноќта по победата на Ѓоковиќ.

„Горан Иванишевиќ во еден часот по полноќ му прати порака на типот во нивниот тим што собира статистика, му рече дека сака да ги види сите снимки од ретрните на Ѓоковиќ против Хуркач бидејќи не бил задоволен од тоа“, рече Кеш.

Новак не бил задоволен од своето издание и му рекол на Иванишевиќ дека сака да ги анализираат проблематичните ситуации, па цел тренерски тим бил кренат на нога доцна во ноќта, може да се каже и раните утрински часови.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ