петок, 21 јуни 2024
Вимблдон

Ѓоковиќ ја сушеше тревата, па без проблеми го реши Качин на стартот на Вимблдон

Објавено на

часот

Сподели

Новак Ѓоковиќ без проблеми на стартот на Вимблдон, српскиот ас со 3-0 (6-3, 6-3, 7-6) во сетови го совлада Педро Качин.

Популарниот Ноле подолго се задржа на теренот од планираното само поради дождот, во еден момент со крпа го сушеше теренот и ја забавуваше публиката.

Педро Качин посериозен отпор пружи само во последниот сет кога се избори за тај-брејк, по што се распадна по нападите на Новак Ѓоковиќ

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ