четврток, 20 јуни 2024

Ѓоковиќ без мака го помина Шварцман и се пласира во четвртфиналето на Ролан Гарос

Објавено на

часот

Сподели

Ѓоковиќ загуби само седум гејма. Првиот сет го доби со 6-1, а следните два со по 6-3.
 
Во четвртфиналето Ѓоковиќ ќе игра против подобриот од дуелот меѓу Оже Алиасим и Рафаел Надал.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ