недела, 21 април 2024

Гочанин: За почеток на ЕП, презадоволен сум!

Објавено на

часот

Сподели

„За прв меч, јас сум многу задоволен, презадоволен! Концентрацијата беше добра и се надевам дека ќе продолжиме да играме со глава и со концентрација. И со играч повеќе и со играч помалку. Тешко е да се каже нешто повеќе, бидејќи резултатот е многу висок. Но, за почетокот на Европското првенство, ќе повторам, јас сум многу задоволен!”, рече Гочанин.

Еден од двата најдобри стрелци со по четири гола беше Мирослав Ранџиќ, кој стрелаше двапати во серија во првата четвртина за да ја започне серијата на ватерполистите во базенот „Питер Ван ден Хогебанд“.

„По тешкиот почеток, натпреварот стана полесен за нас, а потоа и доминиравме над нашиот противник. Беше важно нашиот тим да го добие првиот меч”, рече Ранџиќ.

Македонија ја забележа резултатски највисоката победа на меч од ЕП со триумфот со 12 разлика над Турците.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ