недела, 14 април 2024

Го претепале газдата и му го демолирале кафе-барот

Објавено на

часот

Сподели

Селото Двориште

Инцидентот се случил ноќта околу 2.30 часот.

Според полицијата, петтемина прво седеле во кафе-барот и од засега непознати причини почнале да ги кршат чашите и инвентарот. Реагирал сопственикот А.К. (34), кој од нив побарал да престанат да го уништуваат инвентарот и да му ја надоместат штетата.

О.М. физички го нападнал А.К. и му нанел видливи телесни повреди, по што тој бил пренесен во беровската болница.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ