понеделник, 15 април 2024

Го ограбила бившиот

Во Велес полицијата ја проведе Ц.Л. (43) од Велес поради сомневање за сторено кривично дело „кражба“. Според пријавеното, од домот на С.Д.(62) од Велес, со кој претходно била во врска, одзела пари.

Објавено на

часот

Сподели

Таа е приведена во полициска станица, бил известен јавен обвинител и по документирање на настанот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ