четврток, 23 мај 2024

Го нападнале врсници, малолетник од Гостивар итно пренесен во болница

Вчера во 12:10 часот во ОВР Гостивар, К.П.(41) од гостиварско Долна Бањица пријавил дека претходниот ден околу 1:40 часот во угостителски објект во Гостивар, по претходна расправија, неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници, при што се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицински центар во Гостивар, соопшти МВР.

Објавено на

часот

Сподели

„Се преземат мерки за расчистување на случајот“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ