понеделник, 17 јуни 2024

Го фатиле на дело додека крадел во продажен објект во Штип

Полицијата утрово, во 00:15 часот, го лишила од слобода А.А.(38) од Штип. Тој бил затекнат при извршување кривично дело тешка кражба во продажен објект на ул. Крсте Мисирков во Штип, од каде одзел повеќе производи.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, А.А. бил задржан во полициска станица, а украденото било вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против А.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ