понеделник, 15 април 2024

Го фатиле додека крадел во црква во Гази Баба

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил фатен веднаш по извршување кривично дело тешка кражба во црквата, при што одзел повеќе предмети.

Како што информираа од МВР, кај него биле пронајдени одземените предмети кои ќе бидат вратени.

„З.К. бил задржан во полициска станица и со него бил извршен службен разговор. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава“, информира МВР

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ