вторник, 18 јуни 2024

Ѓорческа загуби во првото квалификациско коло на Ролан Гарос

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа веднаш ги заврши квалификациите за престојниот грен слем турнир, Ролан Гарос, откако со 2-1 во сетови беше поразена од домашната тенисерка Марго Рувроа.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓорческа лошо влезе во мечот и го загуби првиот сет со убедливи 6-2, но успеа да се врати и го доби вториот со 7-5.

Сепак во третиот решавачки сет француската тенисерка беше подобра со 6-3 за конечна победа од 2-1 во сетови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ