понеделник, 24 јуни 2024

Ѓорческа загуби во осминафиналето во Словенија

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа загуби во осминафиналето на турнирот во Оточец, Словенија од полската тенисерка Чвалинска со 2-0 во сетови.

Објавено на

часот

Сподели

Лина имаше очаен старт на мечот, првиот сет го загуби без освоен гејм, беше 6-0 за Чвалинска.

Во вториот беше поинаку, Ѓорческа играше многу подобро, сетот влезе во тајбрејк, но Македонката не успеа да го освои, загуби со 7-3 и го загуби мечот со 2-0.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ