понеделник, 15 април 2024

Ѓорческа со победа тргна на турнирот во Сплит

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа имаше успешен старт на ИТФ фјучрс турнирот кој се игра во Сплит со награден фонд од 60.000 долари.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓорческа во првото коло беше подобра од Настасија Шунк од Германија со 6-2 и 6-3 во сетови.

Македонската тенисерка во второто коло ќе игра против Вероника Ерјавец од Словенија која е петта носителка на турнирот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ