недела, 26 мај 2024

Ѓорческа со победа тргна на фјучрсот во Трнава

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа со победа го почна настапот на ИТФ фјучрс турнирот што се игра во Трнава, Словачка.

Објавено на

часот

Сподели

Македонката во првото коло ја совлада руската тенисерка Полина Кудерметова со 2-0 во сетови. Во двата сета беше идентични 6-4 и 6-4.

Во второто коло Ѓорческа ќе игра против победничката од мечот на првата носителка Маи Хонтама (Јапонија) и Радка Зелничкова (Словачка). Овој меч се игра утре (среда).

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ