петок, 19 април 2024

Ѓорческа поразена во второто коло во Сплит

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа денеска беше поразена на фјучрс турнирот во Сплит од Вероника Ерјавец од Словенија.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓорческа доживеа убедлив пораз од словенечката тенисерка, Македонката успеа да освои само три гејма.

Во првиот сет Ерјавец која е петта носителка на турнирот беше подобра со 6-2, а вториот го доби со 6-1.

Турнирот во Сплит е со награден фонд од 60.000 долари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ