понеделник, 20 мај 2024

Ѓорческа ќе настапи во квалификациите на Ролан Гарос

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ќе биде дел од квалификациите на престојниот грен-слем турнир, Ролан Гарос.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓорческа од 20. мај ќе го почне настапот во квалификациите и ќе се обиде за првпат да стигне до главниот турнир на Ролан Гарос.

Ова за неа ќе биде второ учество во квалификациите на Ролан Гарос, првпат настапи во 2017 година.

За Ѓорческа ова ќе биде осмо учество во квалификациите на Грен Слем турнир, а оваа година второ по настапот на Австралија Опен во Мелбурн. Најмногу настапи има на УС Опен во Њујорк.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ