недела, 14 април 2024

Ѓорческа го загуби финалето во Ларнака

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа е поразена во два сета во финалето во Ларнака од Хрватката Луција, Ќириќ Багариќ.

Објавено на

часот

Сподели

Македонската тенисерка не успеа да дојде до трофејот од Ларнака, Хрватката релативно лесно го доби мечот со 6-2 и 6-3.

За Ѓорческа ова беше прво финале во 2024 година, односно 34. финале во сингл во кариерата, досега има освоено 13 титули.

Ѓорческа и следната недела ќе настапува на турнир во Ларнака.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ