сабота, 20 април 2024

Ѓорческа го предаде мечот во осминафиналето во Ларнака

Најдобрата македонска тенисерка поради повреда не го доигра мечот со Италијанката Дебора Кјеза на турнирот во Аламинос, Ларнака, Кипар.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓорческа одлично почна, го освои првиот сет со 6-2, но потоа почна да има проблеми и го загуби вториот со 6-0.

При резултат од 3-0 на Италијанката во третиот сет, Ѓорческа не можеше веќе и реши да го предаде мечот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ