четврток, 30 мај 2024

Ѓоковиќ тајно бил примен на Ургентниот центар во Белград

Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ утрово отишол на преглед во Ургентниот центар во Белград, јавуваат дел од српските медиуми.

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил однесен во болница со цел да му биде извршен преглед на главата. Ѓоковиќ бил расположен и се фотографирал со вработените.

Тенисерот се жалел на болки во главата кои траат од моментот кога ненамерно беше удрен со шише на турнирот во Рим.

Ден по ударот Ѓоковиќ доживеа тежок пораз од Алехандро Табил, по што се врати во Белград.

Следен предизвик на Ѓоковиќ е настапот на Ролан Гарос во Париз каде ќе ја брани титулата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ