вторник, 28 мај 2024

Ѓоковиќ победи во Рим, па го удрија со шише во глава! (ВИДЕО)

Голем скандал се случи на мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Корентин Муте, по крајот на дуелот српскиот тенисер беше погоден со пластично шише во главата.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓоковиќ имаше одличен старт на турнирот во Рим, победи лесно со 6-3 и 6-1, но по крајот на мечот имаше несакани сцени.

Кога Новак се повлекуваше од теренот, беше удрен со шише, по што падна, а беше и раскрвавен. Нејасно е кој и зошто го удри српскиот тенисер.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ