понеделник, 20 мај 2024

Ѓоковиќ моќно почна во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ се прикажа во одлично издание во својот прв натпревар на земјена подлога оваа сезона откако со само три загубени гејма го победи Сафиулин на стартот на мастерсот во Монте Карло.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓоковиќ првиот сет го доби со 6-1, а во вториот беше подобар со 6-2, мечот траеше само 71 минута.

Ова беше и прв меч на Ѓоковиќ откако се раздели со неговиот тренер Горан Иванишевиќ.

Во следното коло Србинот ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Филс и Мусети.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ