среда, 29 мај 2024

Ѓоковиќ и Надал се пријавени за турнирот во Рим

Двајцата големи тениски асови, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал би требало да настапат на мастерс турнирот во Рим кој е генерална проба за Ролан Гарос.

Објавено на

часот

Сподели

Новак Ѓоковиќ во Рим има шест титули, но големи се шансите улогата на прв фаворит да му биде доделена на Јаник Синер кој е во фантастична форма.

Настап пријави и Рафаел Надал кој поради повреда откажа учество на неколку турнири оваа сезона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ