четврток, 30 мај 2024

Ѓоковиќ го победи Мусети за пласман во четвртфинале во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ со 2-0 славеше над Лоренцо Мусети со што му се реваншираше за поразот во Монте Карло од минатата сезона.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓоковиќ лошо го почна мечот, го загуби првиот сервис. Мусети 4-3, а потоа го загуби својот сервис. Новак до крајот направи два брејка и го доби сетот со 7-5.

Во вториот сет Ѓоковиќ двапати го загуби својот сервис, но освои три брејка и го доби сетот со 6-3 за конечен триумф од 2-0.

Противник на Ѓоковиќ во четвртфиналето ќе му биде Де Минор кој со 2-0 го совлада Попирин.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ