вторник, 18 јуни 2024

Ѓоковиќ без проблеми до полуфинале во Женева

Новак Ѓоковиќ убедливо во два сета го победи Талон Грикспор и обезбеди полуфинале на турнирот во Женева.

Објавено на

часот

Сподели

Првиот сет беше неизвесен, Ѓоковиќ спаси дури четири брејк и сет топки, го доби сетот со 7-5, но во вториот загуби само еден гејм, беше 6-1.

Ѓоковиќ за пласман во финалето ќе игра против Томас Мхак од Чешка.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ