сабота, 20 април 2024

Ги тепале и ги удирале со пиштол по глава кај Кванташки пазар, на крај им го скршиле возилото

С.Ј.(33) од Скопје вчера околу 16:30 часот во СВР Скопје пријавил дека пред влезот на Кванташки пазар, тој и неговиот пријател М.Р. биле физички нападнати од неколку лица, од кои едно од нив со пиштол го удрило по главата.

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, лицата го оштетиле и неговото патничко возило цитроен со скопски регистарски ознаки. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ