недела, 23 јуни 2024

Ги фатил како крадат дрва, па потоа го претепале полицаецот

Во Ресен вчера биле приведени А.М. (42) и Ј.Р. (31), двајцата од Ресен, поради тоа што со тврд предмет нападнале полициски службеник, кој во моментот не бил на работа. Полицаецот претходно ги затекнал пријавените како вршат кривично дело – нелегален транспорт на дрва.

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.    

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ