сабота, 20 април 2024

Георгиевски не оствари норма за Олимписките игри во Париз

Македонскиот теаквондист, Дејан Георгиевски кој на Олимписките игри во Токио го освои сребрениот медал, не успеа да оствари норма за Олимпијадата во Париз во 2024.

Објавено на

часот

Сподели

Герогиевски денеска беше поразен со 1-2 во рунди од белорускиот репрезентативец Плонес, а тоа значеше крај на надежта за настап на Олимписките игри во Париз.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ