понеделник, 26 февруари 2024

ГАЛЕРИЈА

МКД.мк на црвениот тепих во Кан

Меѓународниот филмски фестивал во Кан почна вечерва со црвениот тепих, на кој зачекорија многубројни ѕвезди. Во трката за „Златна палма“ се натпреваруваат 21 филм.
Фото:
Луна Китановска, специјално за МКД.мк од Кан

ОСТАНАТО ОД ГАЛЕРИЈА

Автопатот Кичево – Охрид пак со нов термин, свлечиштата го продолжуваат рокот

НАЈНОВИ ВЕСТИ