четврток, 18 април 2024

Фиорентина со пресврт во второто полувреме го победи Лацио

Фиорентина со 2-1 славеше против Лацио кој имаше предност по првото полувреме, но не успеа да ја сочува.

Објавено на

часот

Сподели

Лацио поведе со гол на Луис Алберто пред самиот истек на првото полувреме.

Во 61. минута по асистенција од Белоти, Кајоде го постигна својот прв гол во Серија А за израмнување на 1-1.

Осум минути подоцна реализираше Бонавентура за комплетен пресврт и победа на Фиорентина од 2-1.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ