четврток, 13 јуни 2024

Фиорентина ја победи Аталанта во последниот меч од Серија А (ВИДЕО)

Во меч со пет голови, Фиорентина ја совлада Аталанта во Бергамо со 3-2, тоа беше последниот дуел во Серија А за оваа сезона.

Објавено на

часот

Сподели

Сите пет голови беа постигнати во првото полувреме од натпреварот.

Фиорентина поведе со гол на Белоти уште во шестата минута, а по исто толку минути Лукман го изедначи резултатот на 1-1.

Во 19. минута Гонзалез го врати водството на Фиорентина, а Скалфини во 32. минута изедначи на 2-2.

Течеше судисокото продолжение од првото полувреме кога Белоти постигна нов гол за победа на Фиорентина од 3-2.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ