петок, 14 јуни 2024

Филипе Кутињо би можел да му стане соиграч на Дарко Велковски

Објавено на

часот

Сподели

Наводно, Кутињо е голема желба на Стивен Џерард и раководството на клубот почнува мисија да му ја исполни.

Ал Етифак подготвува примамлива понуда за Филипе Кутињо која Бразилецот тешко дека ќе може да ја одбие.

Џерард и Кутињо две години играа заедно во Ливерпул, а соработуваа и во Астон Вила како тренер и играч.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ