петок, 21 јуни 2024

Филип Талески потпиша за Бенфика

Објавено на

часот

Сподели

По крајот на сезоната Талески го напушти Вардар, денеска беше претставен како ново засилување на Бенфика.

„Доаѓам во голем клуб. Никола Митревски и Борко Ристовски ми кажаа многу за Бенфика. Ова е добар чекор за мене, ќе се бориме заедно за нови титули“, кажа Талески.

Талески претходно играше за Металург, по што се пресели во Рајн-Некар Левен, а играше уште и за Балинген и Вардар.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ